چراغهای لیمو آزالیا

  • Post author:
  • Post category:Business

بعضی از آزالیاها و روده ها گاهی اوقات دو بار شکوفا می شوند – در پاییز و همچنین بهار ، بسته به آب و هوا. برای سالها ، پرورش دهندگان سعی در تقویت این ویژگی شکوفائی مکرر برای دستیابی به آزالیا و ردودندرون داشتند که هر پاییز و بهار شکوفا می شوند. ما چندین نمونه از این آزالیای شکوفه دار را آزمایش کرده ایم و نتایج اینجا در منطقه 6 ناامید کننده بوده است ، اگرچه آزمایشات ما ادامه دارد و امید زیادی به یک نوع جدید داریم که تازه ارزیابی آن را شروع کرده ایم. با این حال ، ما روی یک آزالیای برگریز اتفاق افتادیم ، و هیچ شهرتی برای تجدید حیات نداریم ، که هر سال پاییز و بهار به طور قابل اعتماد برای ما شکوفا می شود. این هفته از آن آزالیا ، ترکیبی از نورهای شمالی ، “چراغهای لیمو” استفاده شده است.

از حدود 20 سال پیش ، دانشگاه مینه سوتا شروع به توسعه یک سری فوق العاده مقاوم آزالیای برگریز به نام نورهای شمالی کرد. هدف آنها این بود که اجازه دهند باغداران در مناطق سردتر از باغ های آزالیا لذت ببرند. این مجموعه همچنین به دلیل گلدار بودن بسیار عالی شناخته می شود ، در اواخر بهار یک نمایش گل خیره کننده ارائه می دهد. به طور هم زمان ، چند رقم از این مجموعه کاملا معطر و مقاوم در برابر قارچ محلول پاشی شدند.

‘Lemon Lights’ دارای گلهای زرد لیمویی دو رنگ قابل توجه است که در لبه های بیرونی گلبر  قیمت گل آزالیا  گها سبک تر و در گلوها عمیق تر هستند. گلها عطر مرکباتی شیرین و قدرتمندی از خود ساطع می کنند. شاخ و برگ تیره و براق مقاومت بسیار خوبی در برابر کپک پودری دارد و تضاد زیبایی در برابر شکوفه های زرد شفاف ایجاد می کند. رنگ شاخ و برگ پاییزی برنز قهوه ای است. انتظار داشته باشید ‘Lemon Lights’ به 5-6 فوت قد و 4 فوت عرض برسد.

کاشت و مراقبت

آزالیای برگریز آفتاب بیشتری نسبت به آزالیای همیشه سبز ترجیح می دهد ، اگرچه با کمی محافظت در برابر گرمترین آفتاب بعد از ظهر بهترین عملکرد را دارد. هنگام کاشت “Lemon Lights” ، محلی را انتخاب کنید که تقریباً آفتاب کامل تا سایه روشن داشته باشد و دارای خاک اسیدی زهکشی شده باشد. آزالیا دارای سیستم ریشه ای بسیار کم عمق و رشته ای است و می تواند به سرعت خشک شود. به همین دلیل ، حتماً در دوره های خشک و روزهای گرم تابستان آبیاری کنید.

در منطقه ای که خاک آن کاملاً زهکشی شده و در معرض آفتاب کامل تا سایه روشن است بهترین نتیجه را می دهد.
خیلی عمیق نکارید بالای سطح توده ریشه را با سطح خاک قرار دهید. با قسمتهای مساوی مخلوط کمپوست آلی و خاک موجود ، یک حفره کم عمق ایجاد کنید و در اطراف گیاه پر کنید.
تا زمان استقرار ، اجازه ندهید خاک خشک شود.
هنگام کاشت با وعده غذایی پنبه دانه اسپرم و غذای کلپ کود را کود دهید و دوباره هر سال در اوایل بهار و اواخر پاییز کود دهید.
هاردی در مناطق 4-7.

برای دیدن چراغ های لیمو در باغ های کارول اینجا را کلیک کنید
آلن سامرز ، رئیس Carroll Gardens، Inc ، بیش از 30 سال تجربه در زمینه باغبانی و طراحی منظره دارد. وی باغ های کارول را با داشتن بیش از 20 گیاه چند ساله و درختی در طول سالها و ارقام “گمشده” متعدد به باغبانان آمریکایی ، یکی از مهمترین مهد کودک های آمریکا کرده است.